^Top

Projekty

 W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe projekty ogrodów. Poniżej przedstawione są wizualizacje danego ogrodu wraz z krótkim opisem.  W razie zainteresowania danym projektem proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny w celu ustalenia szczegółów.
 
Możliwe jest również wykonawstwo w terenie poszczególnych projektów. Wówczas projekt dostają Państwo gratis.
 
Projekt zawiera:
- wizualizacje (pierwszy etap) - obrazkowa - różne ujęcia roślin w ogrodzie
- wizualizacje "wiosna, lato jesień, zima" na całościowym projekcie

- rysunek w skali z naniesionymi nasadzeniami roślin

- tabelę  roślin wraz z opisem i rysunkiem

- przybliżony koszt roślin

- wykaz materiałów potrzebnych do założenia ogrodu

- możemy również wykonać wizualizację ze spacerem po ogrodzie

 

 Ogród ze skarpami

Głównym celem projektu było zaprojektowanie roślinności barwnej i kwitnącej przez cały rok. Ważne też, aby rośliny nie były zanadto wymagające do uprawy.

wiosna

 

 

 Ogród z altaną i oczkiem wodnym powierzchnia 1500m2


Głównym celem projektu jest przełamanie robienia jednej rabaty wzdłuż całego ogrodzenia. Urozmaiceniem ogrodu ma być oczko wodne i altana.
Czekamy na wiosnę, aby ruszyć z realizacją projektu.

 

 

 Ogród wiosenny powierzchnia 1200m2

Ogród ten został zaprojektowany dla osób, które uwielbiają patrzyć jak przyroda budzi się do życia wiosną. Dominują tu gatunki krzewów kwitnących właśnie w tym okresie. W projekcie tym funkcję żywopłotu pełni krzew liściasty. Ogród wymagający dużego wkładu pracy zwłaszcza jesienią, gdy opadaną liście.

 

 

Ogród z tarasem


Ogród jest o łączenej powierzchni 970 m2.

W wizualizacji tej charakterystyczne są rośliny o żywych kolorach przez cały okres wegetacyjny. Dominują tu kolory czerwone, zieleń w różnych odcieniach, żółty w odcieniach. Taras zostanie osłonięty przez " parasol " dwóch drzew na pniu, które nie zasłaniają widoku na cały ogród, ale jednocześnie dają cień.

 

"Zagospodarowanie terenu wokół oczka wodnego"

 

 

 

 

"Ogród z azaliami"


Ogród ma następujące wymiary: długość  6 metrów szerokość 7 metrów. Dobór roślin jest na stanowisko południowe.

 

W wizualizacji tej głównymi akcentami ogrodu są barwne azalie. Ogród ma barwy: pomarańczowe, czerwone (rośliny kwitnące wiosną) i żółte (byliny kwitnące jesienią). Dodatkiem do tej kompozycji są dwa krzewy iglaste o pięknym rzadko spotykanym ułożeniu igieł. Krzewy te nie są wysokie mają około 120cm wysokości (nie zajmują dużo miejsca). Podobnie drzewko na pniu, które jest rośliną liściastą.

 

"Ogród barwne liście"


Ogród ma następujące wymiary: długość  6 metrów szerokość 7 metrów. Dobór roślin jest na stanowisko południowe.

Cechą charakterystyczną ogrodu są czerwono - zielone liście na roślinach wieloletnich oraz czerwoneliście na krzewie przez cały okres wegetacyjny. Dlatego w ogrodzie nie ma monotonni. Elegancji dodają kule krzewów wieloletnich - zimozielonych. Ogród wymaga nawożenia parę razy w sezonie. Jest średnio wymagający pod względem pielęgnacji.

 

"Ogród z roślinami jednorocznymi"


Ogród ma następujące wymiary: długość  6 metrów szerokość 7 metrów. Dobór roślin jest na stanowisko południowe.

Ogród jest piękny i kwitnący od maja aż do pierwszych przymrozków. Elementem dominującym jest piękny czerwony krzew, który swoją barwą zachwyca od wiosny do jesieni. Koło tarasu znajduje się iglak, który będzie cieniował na ogród. Na pewno jest to ogród, który wymaga pielęgnacji ( rośliny jednoroczne wymagają częstego nawożenia, aby pięknie kwitły, na jesień trzeba je wszystkie usunąć). Jednak ze względu na metraż ogrodu podlewanie kwiatów przebiegałoby szybko.

 

 

 

 

 "Ogród z katalpą"

Ogród ma następujące wymiary: długość  6 metrów szerokość 7 metrów. Dobór roślin jest na stanowisko południowe.


Dominującym elementem ogrodu jest  tutaj katalpa na pniu. Tworzy ona piękny parasol, który w przyszłości rozłoży się również na taras. Występują tutaj gatunki zimozielone jak i trawy. "Czerwone kule" będą ozdobą ogrodu przez cały okres wegetacyjny - ich kolor nie zmieni się.

Pomimo minimalistycznych nasadzeń roślin ogród cieszy barwami zarówno wiosną, latem i jesienią.

Ogród jest bardziej wymagający jeśli chodzi o jego pielęgnację( odpowiednie przycięcie roślin, nawożenie, zbieranie liści na jesień).

 

 

 

"Ogród z trawami"

 

Ogród ma następujące wymiary: długość  6 metrów szerokość 7 metrów. Dobór roślin jest na stanowisko południowe.
Elementem dominującym są tutaj donice zbudowane z cegły(można je zastąpić innym materiałem np. kamieniem). Roślinami wyłaniającymi się na pierwszy plan są trawy elegnckie w swej prostocie. Ogród jest łatwy w utrzymaniu co jest jego zaletą, dla osób, które nie lubią zajmować się ogrodem. Koszt zakupu roślin jest w dobrej cenie. 

 

 

 

 

Projekt części ogrodu Michałowice - teren przy oczku wodnym

 

Projekt rabaty w ogrodzie Rząska (2 wersje)

 

 

 

Projekt częściowy Będkowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. Marrlen.pl  Rights Reserved.